Virágtermesztés

Évelő virágágyás kialakítása

Bekezdésként határozzuk meg, hogy mik is azok az évelők, esetünkben a télálló évelők? Télálló évelőknek nevezzük azokat a dudvás szárú növényeket, amelyeknek a föld fölötti részei ősszel elhervadnak, elszáradnak, de a földalatti részei, gyökerei, gyökértörzsei, hagymái, gumói életben maradnak, kibírják teleinket és a következő évben kihajtanak, leveleket és virágokat hoznak. …

Bővebben »

Eleganciát kölcsönöz kertnek a rezgő virág

A rezgő virág, más néven buglyos fátyolvirág vagy rezgő hópehely, az egyik legszebb és legkecsesebb virág, amit kertünkbe ültethetünk. Légies megjelenése és finom virágai igazán különlegessé teszik, és könnyedén elvarázsolják a kertészeket és a virágkedvelőket egyaránt. Ahhoz, hogy rezgő virágunk a legszebb formáját hozza, néhány alapvető lépést és tippet érdemes …

Bővebben »

A gyöngyvirág

A gyöngyvirág egyszerű, de csodálatos növény. Kertünkbe telepítve gyökértörzsével gyorsan terjed, rövid idő elteltével benövi a rendelkezésére álló területet. De ha nem vagyunk elég óvatosak, ez a kedves májusi növény halálos is lehet  A gyöngyvirág jellemzése Latin neve Convallaria majalis, nemzetségének ez az egyetlen faja. A nemzetséget jelenleg a spárgafélék családjába …

Bővebben »

Júliusban virágzó díszbokrok

Július az a hónap, amikor a nyár elérte a tetőpontját. A tavasszal és a nyár elején virágzó cserjék már rég elvirítottak, és a nappalok is már kezdenek rövidülni.  Azonban akadnak olyan cserjék is, melyek pont ebben a hónapban kezdik hozni virágaikat. Természetesen ilyenkor a választék már sokkal kisebb, de a …

Bővebben »

Védje a virágokat a perzselő naptól

Bár ritka, hogy egész nyáron fullasztó hőség van, de sajnos a néhány perzselő hét hősokkot okozhat a növényeknek. Annak érdekében, hogy a kert a legjobb állapotban maradjon, meg kell tenni a szükséges óvintézkedéseket a növények védelme érdekében.  A felkészülés keretében két fő szempontot kell figyelembe venni. Ha odafigyel az időjárás-előrejelzésre, …

Bővebben »

Szárazságtűrő díszbokrok

A szárazságtűrő dísznövényekről szóló cikksorozatunk harmadik, egyben befejező részében a szárazságtűrő díszbokrokról közlünk hasznos tudnivalókat. Cserszömörce (Cotinus coggygria) Hazája Dél-Európától Kínáig terjed. 2–4 m magas, terebélyes cserje. Kúszótövű, a napos, köves, száraz leejtők fás szárú növénye. Sárgászöld színű, kicsiny virágai hosszú, vékony kocsányokon, nagy, terebélyes és dús bugában nyílnak a hajtásvégeken …

Bővebben »

Fűszer-, gyógynövény és dísznövény is a zsálya

A zsálya igénytelen, napkedvelő növény. Több mint 800 típusa létezik. Az aromás illatú, karakteres, illóolajokat tartalmazó zsálya egyszerre fűszer-, gyógynövény, de mutatós dísznövény is. Az orvosi zsálya a Földközi-tenger északi partvidékén őshonos, 50–80 cm magasra növő, évelő félcserje. Jól tűri a szárazságot, kedveli a meleget és a napsütést. Mélyre hatoló …

Bővebben »

Szárazságtűrő évelők

Lapunk előző számában tárgyaltuk a szárazságtűrő egynyári virágokat. Folytatásként ebben a számban a szárazságtűrő évelő virágokról és díszfüvekről írunk. Bíbor kasvirág – Echinacea purpurea (Rudbeckia purpurea) Hazája Észak-Amerika. 100–150 cm magasra növő, bokros évelő. Alsó levelei hosszú nyelűk, tojásdadok, csúcsosak és fűrészes szélűek, a felsők kisebbek, alig nyelesek, keskenyek. Virágai fészkesek, …

Bővebben »

Szárazságtűrő egynyáriak

Az utóbbi évek időjárási viszonyai bebizonyították, hogy a globális felmelegedés nem tévhit, hanem sajnos valóság. A nyaraink egyre melegebbek, a csapadék egyre kevesebb. Ennek következtében a talajvíz szintje erősen csökken, emiatt egyre mélyebb kutakat kell ásnunk. Ez a tény azt jelenti, hogy a mai modern kertekben nagyon fontos a kijuttatott …

Bővebben »