A Jó Gazda októberi számából továbbra is a háztáji kertekben és a szántóföldeken alkalmazható bevált gyakorlati tapasztalatokkal és hasznos tanácsokkal ismerkedhetnek a lap olvasói. Az időszerű októberi kerti tennivalók összefoglalója mellett többek között tanácsot ad a sóska és az áttelelő kelkáposzta telepítéséhez, az uborka rendhagyónak tűnő kezeléséhez és a fokhagyma őszi ültetéséhez. Egy miniszteri látogatás kapcsán készült riportban beszámol a hazai zöldségtermesztési ágazat megoldásra váró gondjairól, egyúttal bemutatva egy sikeres zöldségtermesztő gazdaságot is.
A gyümölcstermesztők a ribiszke szaporításához, a gyümölcsrothadás elleni védekezéshez, a szőlőtermelők az őszi talajmunkákhoz és a borhibák kezeléséhez kapnak tanácsokat.
A kertészkedők megismerkedhetnek a biológiai alapú komposztálás alapelveivel és a folyamat támogatásához ajánlott biológiai készítményekkel is. A hagyományos növényvédelmi rovatban az időszerű havi teendőket foglalja össze a lap szakírója.
A szántóföldi növénytermesztési és növényvédelmi rovatok keretében az olvasók áttekintést kapnak egy kukoricatermesztési szaknapon bemutatott legújabb kukorica hibridekről, a gabonafélék vírusbetegségeinek tüneteiről, az őszi búza vetésidejét meghatározó tényezőkről és a kukorica vízleadó, illetve a repce gyomelnyomó képességének szerepéről.
A díszkertészet iránt érdeklődők a terméseikkel díszítő cserjék telepítésével és fajtáival ismerkedhetnek, a virágkedvelőknek a krizantém és a varjúháj neveléséhez gyűjtött össze tanácsokat a lap munkatársa, aki a boróka bogyóinak gyógyhatásait is összefoglalta. Az állattartók a kisnyulak tömegének mérésének fontosságáról, a kutya fűevési szokásairól, a méhészek a téli felkészülés elemeiről olvashatnak összefoglalókat. (sz)