Csapadékmentes időszakban, illetve növényházban általában két-három naponta elegendő az uborka öntözése, de tartós szárazság esetén naponta kell locsolni, amit célszerű a reggeli órákban elvégezni, hogy hamar felszáradjon a víz. Ellenkező esetben a nedves növényrészeken könnyen megjelennek a gombás fertőzések. Napközben szintén nem ajánlott öntözni, mivel a levelekre és a szárra hulló vízcseppek égési sérüléseket okozhatnak.
Az uborkára egyszerre csak kevés vizet ajánlott kijuttatni, mert gyökérzete a levegős termőközeget kedveli. Ezért kerülni kell a talaj vízzel való teljes telítődését és annak tömörödését – ami a gyökerek pusztulásához vezethet. A gyökérzete 20–30 cm mély talajrétegben helyezkedik el, és csak a könnyen felvehető vizet tudja hasznosítani. Legideálisabb a rendszeres csepegtető öntözés, de ezt kiskerti körülmények között nem mindenütt megvalósítható – noha az egyre szárazabb, melegebb nyarak egyre inkább indokolják.
A fiatal növények mérsékelt öntözést igényelnek: 5-6 naponta. Virágzáskor viszont már 2-3 naponta ajánlott az öntözés. A napi vízfelvétel átlagosan 0,5-1,8 l/m², de ez a növény különböző fejlődési fázisaiban eltérő mértékű. Például a termésképződés kezdetének idején akár 3-4 l/m²-re is megnőhet. (sz)