Termesztéséhez tudni kell, hogy megfelelő nagyságú termőterületre van szüksége, egyúttal számolni kell azzal is, hogy a tenyészideje hosszabb, így csak az őszi időszakban várható a beérése. A sütőtök melegigényes növény. Vetése/ültetése csak a fagyveszély elmúltával ajánlott. Magjai 12 oC fölötti hőmérsékleten kezdenek el csírázni. Ha a talaj hőmérséklete legalább 18-20 °C-os, a palánták 5-10 napon belül kikelnek. Hűvösebb éghajlaton ez gyakran csak május végén következik be. A magokat vetés előtt 12 órára célszerű beáztatni, mert így gyorsabban csíráznak ki.
Szinte mindenütt megterem, de nem szereti a hideg, vízállásos, erősen savanyú talajt. Sok tápanyagra van szüksége, ezért a kiskertben a legalkalmasabb hely számára a komposzthalom, vagy a jól trágyázott talaj. Vízigénye meglehetősen nagy, egy kilogramm szárazanyag előállításához sok vízre van szüksége. Ezt terjedelmes, hosszú gyökérzete biztosítja, amely alaposan behálózza a rendelkezésére álló termőterületet. A sütőtököt általában helybe vetik, de a palántákat előnevelni is lehet. A magokat általában egymástól 1,5-2 méter távolságra levő fészekbe 5-8 cm mélyre vetik, (fészkenként 5-6 magot). Előtte a fészekbe érett istállótrágyát, komposztot vagy műtrágyát juttatnak ki. Kelés után a magról kelt palántákat kiritkítjuk, úgy, hogy fészkenként 2 növény maradjon. Az előkészített palántákat a májusi fagyosszentek után ültessük ki a szabadföldbe.
A sütőtök helyigénye nagy, ezért olyan helyre kell telepíteni, ahol elegendő hely jut a burjánzó növénynek. Növényenként legalább 5-6 négyzetméter szükséges. Ha kevés a hely, ültessük a növényt a kert szélére, és irányítsuk a növekedését a gyep felé. Ha nem áll rendelkezésére megfelelő nagyságú termőhely, próbálkozzunk miniatűr fajtákkal. Ha nagyméretű tököket szeretnénk kinevelni, az indákon csupán 2-3 terméskezdeményt ajánlott meghagyni, a többit el kell távolítani, hogy ne vonják el az energiát. (sz)