A nagy- vagy kisüzemi termesztés mellet az utóbbi időszakban a csemegekukorica a háztáji kertekben is kedvelt növénnyé vált, hiszen a frissen szedett termései számos értékes tápanyagot, rostokat, fehérjéket és vitaminokat tartalmaznak, és azonnal fogyaszthatók. Ugyanakkor termesztése nem igényel különösebb szaktudást, az alapvető termesztési feltételek betartásával könnyen kinevelhető.
A csemegekukorica vetése az időjárástól és a régiótól függően általában április végétől május elejéig javasolt, amikor a talaj hőmérséklete eléri a 10-12 °C-t. Fontos, hogy a talaj megfelelő hőmérsékletű legyen, mert a hideg talaj lassítja a magvak csírázását és a kelő növény növekedését.
A csemegekukorica vetése, ill. ültetése során a magokat egyenletesen körülbelül 20-30 cm tő és 50-70 cm sortávolságra kell elültetni. A magok kb. 3-5 centiméter mélyre kerüljenek a talajba. Ez elegendő mélység ahhoz, hogy ne száradjanak ki, és megfelelő nedvesség mellett csírázhassanak.
A csemegekukorica főleg háztáji viszonyok között a közvetlen vetés mellett palántáról is nevelhető. A palánták nevelésére világos és megfelelő hőmérsékletű környezetben – ahol a hőmérséklet állandóan 20-24 °C körüli -, kerüljön sor. A palántákat különálló cserepekben vagy palántanevelő tálcákban érdemes nevelni, amelyek legalább 10 centiméter átmérőjűek. A magokat jó minőségű palántaföldbe kell elvetni, kb. 1-2 centiméter mélyre. A tápföldet nedvesen kell tartani, de kerülni kell a túlöntözést, mert az a palánták gyökereinek rothadását okozhatja. Miután a palánták elértek 15-20 centiméteres magasságot, és a kinti talaj hőmérséklete eléri a 10-12 °C-t, átültethetők a szabadföldbe.
A csemegekukorica tápanyag-igényes növény, eleve megfelelő tápanyaggazdálkodású talajba kell ültetni, és a növekedési időszak során érdemes kiegészítő tápanyagokat is adni. A termesztés során ne feledkezzünk meg a rendszeres öntözésről, főleg a virágzás és a termésérés idején. (sz)