Mivel a repce betakarítása során az időjárást nem tudjuk a kedvünk szerint alakítani, ezért minden eshetőségre fel kell készülni. A kialakult, illetve várható helyzetre olyan technológiát kell választani, amelynek alkalmazásával minimálisra lehet csökkenten a betakarítási veszteségeket. Ide tartoznak a becők idő előtti felnyílását gátló, s ezáltal a szempergést csökkentő ún. ragasztóanyagok, amelyek az állományokba az érés előtt kijuttatva a pergési veszteségek csökkentésére szolgálnak.
Az érésben lévő becők ugyanis a környezeti hatásra (harmat, eső) nedvességet vesznek fel, megduzzadnak, térfogatuk megnő. A napi hőmérséklet emelkedésével a felvett nedvességet leadják, száradnak, térfogatuk csökken. Ennek a folyamatnak a többszöri ismétlődése azt okozza, hogy a becőket összetartó „varratok” gyengülnek, veszítenek rugalmasságukból, előbb vagy utóbb a becők felnyílnak, a bennük lévő magok kiperegnek.
A becőragasztó készítmények kijuttatásakor egy félig áteresztő hártyát hozunk létre a becőn, ami egyrészt fizikailag is „összetartja” azt, illetve megakadályozza, hogy környezetéből nedvességet vegyen fel, és ennek hatására nyíljon fel. Fontos tudni, hogy a növény természetes vízleadását ezek a készítmények, illetve a létrejövő féligáteresztő hártya nem befolyásolja, így nem kell az érés elhúzódásától tartanunk.
A becőragasztó készítmények általában cellulózt, természetes vagy mesterséges polimereket tartalmaznak. Önmagukban is kijuttathatók, ilyenkor kíméletes érésgyorsító hatásuk van. Ilyenkor általában 2-4 héttel a tervezett betakarítás előtt kell kijuttatni őket, viszont kizárólag gyommentes és kórokozóktól mentes, egészséges állapotú állományokba. Ugyanakkor az ilyen típusú készítmények kijuttathatók az állományszárítással egy menetben is, legkésőbb a tervezett betakarítás előtt 7-14 nappal. A becőragasztó készítmények kiválasztásánál érdemes tájékozódni, ugyanis egyes termékek rendelkeznek cseppnehezítésre vonatkozó engedéllyel is, így felhasználásukkor nem szükséges további ilyen típusú adalékanyagot használnunk, ami esetenként jelentős költségmegtakarítást jelenthet. A kijuttatás időzítésénél figyelembe kell venni, hogy becőragasztó hatás általában kettő, de maximum három hétig várható, így a kezelt terület betakarítását addig el kell végezni.
A becőrahhasztó készítmények különböző hatóanyagokat tartaalmaznak. Ilyen pl. a karboxilát sztirol, amely a becőtermésekre ragadva akadályozza azok felnyílását és a magok kipergését. Az ezt a hatóanyagot tartalmazó készítményt becősárgulás idején a várható betakarítás előtt 2-3 héttel 0,8-1,0 l/ha dózisban kell kijuttatni. Deszikkáló készítményekkel együtt 0,5-0,8 l/ha dózisban alkalmazható.
A pinolén hatóanyagú készítmények a becősárgulás idején, szintén a várható betakarítás előtt 2-3 héttel 0,7-1,0 l/ha mennyiségben alkalmazhatók. A jobb fedettség érdekében két menetben is kipermetezhetők, ekkor a kijuttatásra szánt teljes mennyiségnek a felét kell az egyik menetben kipermetezni. Deszikkáló használata esetén csak külön menetben szabad ezt a készítményt kijuttatni.
A terpén polimer tartalmú készítményeket a becősárgulás idején a várható betakarítás előtt 10-20 nappal kell kijuttatni 1,0-1,25 l/ha dózisban. A készítmény a becőtermésekre ragadva megakadályozza azok felnyílását és a magok kipergését. A legjobb hatékonyság eléréséhez törekedni kell a becők teljes permetlé borítottságának elérésére. Túl késői permetezés esetén (amikor a becők többségükben már kiszáradtak) a hatékonyság romlik. Ezek a szerek önmagukban, valamint repcében engedélyezett állományszárító (deszikkáló) készítményekkel kombinációban is kijuttathatók. (sz-aginf)