A gyümölcsösben időszerű tennivalókat taglalva többek között a lombhullás utáni permetezésekre a bokrok ritkítására és a szőlő takarására tesz javaslatokat, egyúttal ismerteti a szőlő és az alma tárolási módjait, a szőlősgazdák számára az újbor kezelésének módszereit.
A környezetkímélő növényvédelmi eljárások hívei az őszibarack levélfodrosodása elleni biológiai védekezés alapelveivel és a kihasználható készítményekkel ismerkedhetnek. A lap növényvédelmi szakírója összefoglalja a zöldségfélék károsítóinak idei előfordulását és az ellenük való védekezés lehetőségeit.
A szántóföldi növénytermesztési, illetve növényvédelmi rovat keretében beszámol a lap egy a maga nemében egyedi kisparcellás szántóföldi kísérleteredményeiről és annak gyakorlati bemutatójáról, amelyen a gabonafélék őszi gyomirtásának hatékonyságát és előnyeit prezentálták. Képes gyomszótár címmel új sorozatot indít a lap, amelyben a térségünkben legelterjedtebb gyomfajokat mutatja be eredeti felvételeken rendszertani osztályokba sorolva a lap szakírója. Az e havi lapszám meghatározó témája a kukorica, a növény szántóföldi kísérleteinek eredményeiről több helyszíni szemléről is riportban számol be a lap. Többek között áttekintést ad a hazai nemesítésű kukoricafajtákról, illetve a magyarországi fajták és hibridek szlovákiai piacra szánt kínálatáról is.
A kertépítők a tujafajtákkal ismerkedhetnek, a kerti virágok hívei a madárbirs termesztési feltételeiről, a gyógynövények iránt érdeklődők pedig az apróbojtorján egészségügyi hatásairól olvashatnak összefoglalót. A kisállatok tenyésztő a komáromi kisállat-bemutatóról készült beszámolóból kapnak áttekintést a rendezvényről.
Információkat a lap előfizetésének lehetőségeiről itt talál.