A takarmányokat általában dercés formában, vagy ma már sok esetben morzsázottan etetik. A tojó jércék fejlődésének kezdeti növekedési fázisában általában nem szokás a takarmányfelvétel korlátozása, ezért ebben az időszakban ad libitum takarmányozást szoktak alkalmazni.
A jércenevelés második szakaszának takarmányozása során a növekedés és a fejlődés okszerű visszafogása és mérséklése a cél. A tojó jércék növekedését vagy az etetett takarmány bel-tartalmával szokták csökkenteni, vagy a kiosztott takarmány mennyiségének korlátozásával, esetleg mindkettőt alkalmazzák.
A jércenevelő takarmányok összeállításánál a fő cél a növekedés és az ivarérés késleltetése, ezért a tápok alacsonyabb, 15-18 % közötti nyersfehérjét tartalmaznak, ugyanakkor ezek a tápok nem csak fehérjében, hanem aminosav szintekben is szerényebbek.
A jércenevelési időszakot követően a tojó időszakra történő zökkenőmentes átállás érdekében a két fázis közötti átmeneti takarmányt érdemes etetni, amelyet előtojónak vagy tojó előkészítő tápnak neveznek. Ennek az átmeneti fázisnak a legfőbb célja, hogy megteremtse a zökkenőmentes átmenetet a jércenevelési időszak és a tojástermelési időszak takarmányozása között. Az előtojó takarmány emelt kalcium szintjének célja, hogy a tojástermelés kezdetére feltöltse a madár kalciumraktározásra képes csontjait, és ezzel megteremtse a rövid időn belül meginduló tojástermelés alapjait.
A termelési időszakban a tojóhibrid hihetetlen teljesítményre képes, mivel a testtömegének több mint tízszeresét produkálja tojástömegben, eközben saját testtömegét már csak egyharmadával növeli. Ez a teljesítmény csak a tojótyúk igényeit maximálisan kielégítő, magas tápértékű takarmánnyal valósítható meg. A tojástermelés időszakában a takarmányszükséglet a nevelő fázishoz képest többszörös, így ennek az életszakasznak a takarmányozása a tojástermelés jövedelmezőségét döntően befolyásolja.